CYFROWA SZKOŁA

CYFROWA SZKOŁA. Zapewniamy pełne wsparcie dla przedszkoli, szkół i uczelni w kwestii doradztwa, sprzedaży, instalacji i serwisu nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń stosowanych w edukacji. Zapewniamy darmowe szkolenia dla kadry pedagogicznej i obsługowej.

Tablice interaktywne
Monitory interaktywne
Projektory
Ekrany
Systemy do testów
Akcesoria av
Systemy nagłośnienia
Systemy sterowania
Oprogramowanie dla szkół
Szkolenia dla kadry pedagogicznej
Instalacje audiowizualne

Multimedia w szkole

  • Multimedia w szkole. Zapraszamy do zapoznania z ofertą firmy AV Event Center. Renomowanego dystrybutora i instalatora urządzeń audiowizualnych w szkołach, przedszkolach, uniwersytetach itp. Wspieramy Instytucje edukacyjne i biznesowe w prawidłowym doborze urządzeń av do zadań edukacyjnych.

Co to jest Tablica Interaktywna?

  • Tradycyjna tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który w zależności od technologii, w jakiej wykonano tablicę, może być obsługiwany za pomocą palca (technologia optyczna, pozycjonowania w podczerwieni, pojemnościowa) lub specjalnego pisaka (technologia elektromagnetyczna).

Jak wybrać ekran projekcyjny?

  • Inwestując w wyposażenie szkoły, szczególnie ważny jest wybór nie tylko dobrego i niedrogiego projektora ale również właściwego ekranu projekcyjnego. Wiele osób nadal uważa, że obraz można wyświetlić na ścianie lub zwykłej, białej rolecie okiennej. Nic bardziej mylnego. Nawet najlepszy projektor nie będzie w stanie wyświetlić dobrego obrazu i właściwie odwzorować kolorów bez odpowiednio dobranego ekranu.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie projektora?

  • Wybór projektora multimedialnego, podobnie jak każdego innego urządzenia, nie jest łatwy. Producenci prześcigają się w ofertach, gwarantując nowe funkcje, rozbudowaną listę gniazd i możliwości. Niestety często trudno jest rozszyfrować skomplikowane specyfikacje, dopasować parametry do własnych potrzeb, a jedynym decydującym kryterium staje się cena – jak najniższa. To pułapka, w którą bardzo łatwo wpaść.

Do czego może służyć wizualizer podczas lekcji?

  • Współpraca z mikroskopem Wystarczy połączyć wizualizer z mikroskopem za pomocą specjalnej (często dołączonej do zestawu) przystawki, aby pokazać obraz na dużym ekranie wszystkim uczniom na raz. Koniec problemów ze zbyt małą ilością mikroskopów czy koniecznością sprawdzenia ustawień urządzenia przy każdym uczniu z osobna. Czytaj dalej .....

Jak działa tablica kopiująca?

  • Zasada działania jest prosta. Tablica kopiująca / flipchart kopiujący składa się z materiału nawiniętego na 2 rolki. W obudowie znajduje się skaner LED. Po wciśnięciu PRINT (drukuj) lub SAVE (zapisz), urządzenie przewija nawinięty materiał, a skaner kopiuje zapisaną treść. Po zakończeniu kopiowania zapisanej strony, dostępna jest druga, czysta powierzchnia (ta, która pozostawała ukryta).
1 |